Ferman Akgül Fan Sitesi

AnasayfaSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Fenerbahçe, maNga ve Türkiye Gümüş de madalyadır!

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
yoNc@

MesajKonu: Fenerbahçe, maNga ve Türkiye Gümüş de madalyadır!   Çarş. Eyl. 15, 2010 5:38 pm

Lube Ayar’a teşekkür borçluyuz...
Milliyet’in 60. yıl eki için hazırlanan özel eklerde Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın iç dünyasına temiz bir pencere açmış...
Kimi satırlarında itiraflarla, kimi bölümlerinde her zaman seslendirdiği iddialarla konuşuyor Yıldırım.
En hoşuma giden bölüm de “top çizgiyi geçmeyince olmuyor” dediği, son maçın son dakikalarında üst üste gelen gol pozisyonlarıyla ilgili... Gerçekten bu kadar basit işte. Top çizgiyi geçmeyince olmuyor.
Peki topun çizgiyi geçmemesi benim neden hoşuma gidiyor?
Yalın gerçeği ortaya koyduğu için... Yapay, formal değil... Doğal ve insani bir açıklama olduğu için hoşuma gidiyor.
Lube Ayar’ın eline sağlık...
Paranoyalardan, stratejik hesaplardan farklı konuşturmayı bilmiş Aziz Yıldırım’ı. Keşke iletişim için daha anlayışlı, daha yardımcı ve daha içten bir anlayışı olsaydı Başkan’ın... Bu röportajlar da çoğalırdı... Fena mı olurdu!
Fenerbahçe’nin, ligin son maçının son dakikalarında yaşadığı hayalkırıklığı, bizim toplumumuzda maalesef başarısızlık, beceriksizlik... Daha da ötesi verdiği sözü tutamamak biçiminde yorumlanıyor.
Hatırlayın ve asla unutmayın...
Fenerbahçe taraftarlarının bir bölümü sırf bu nedenle çıldırdı ve o güzelim stadı yaktı!
Yazık değil mi ?
Oysa rekabetin zirve, heyecanın doruk yaptığı o yarıştan tarihe iz bırakacak bir şampiyon çıktı. Onlar da son maçlarını soluk soluğa oynadılar.
Şampiyon elbette zaferini ilan edip tacını giyecektir.
Ama unutmayalım... Fenerbahçe de bu ligin en az şampiyonu kadar başarılı ekibidir. Sezon başında “Kim ikincilik ister?” diye bir soru sorulabilseydi, en az 15 takımın kuyruğa girebileceği de düşünülmelidir.
O nedenle biri bayram yapıp kutlarken, ötekinin matem tutmasını, genel kurullarda birbirini acımasızca eleştirmesini hiç de doğru bulmuyorum. Daum’a fatura kesen kültür, başkana savaş açan anlayış artık değişmeli! (Hoş bu kültürün, bizzat başkan tarafından geliştirilmesi de ayrıca bir talihsizliktir ya, neyse!)
* * *
Euorovision’da maNga ikinci oldu... Oylamanın komşu kollayan, politika bulamaçlı rezilliğini bile zorlayarak, Türkiye’ye pek de sıcak bakmayan ülkelerden bile puan getirdi... maNga’nın kuruluş öyküsünü okudum Can Dündar’ın satırlarında. Çocukların başarısının rastlantı olmadığını öğrendim. Onlara duyduğum saygı arttı. Sonuç beni mutlu etti... Müzik otoriteleri ve bu alandaki ağabeyleri de tam puan veriyordu maNga’ya. Demek ki ortada somut bir başarı örneği vardı. Sevindim.
* * *
2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın aylardan beri süren “ev sahipliği” kulisi, nihayet Cenevre’de sona erdi...
Fransa 7, Türkiye 6 oy aldı. Sonuçta Fransa kazandı... İtalya finale kalamadığı için, 13 üyenin son tartısına giremedi.
Elbette bu bir yarıştı... Sonunda hepimizin hayatını olumlu biçimde etkileyebilecek büyük bir fırsat, bizden esirgendi.
Tamam da, Fransa gibi bu işi daha önceden iki kez yapmış, üstüne Dünya Kupası organizasyonlarını da üstlenmiş, olimpiyat düzenlemiş bir ülke değil mi ?
Elbette kulis etkinliğini tartışalım ama...
Kaçırdığımız bir şey var...
Biz çoğu hayallerimiz ve projelerimizle ördüğümüz adaylık dosyasına 6 oy alıp, Fransa ile aramızdaki farkı 1’e indirdik. Sıkı bir rakip olduk. Yeterliliğimizi kanıtladık. Bu da az bir şey midir?
* * *
Fenerbahçe, maNga ve Türkiye’nin ikinciliklerine yeniden bakarsak...
Şunu demeliyim :
Kimse ikinci olmak için yarışmaz ama...
Gümüş de bir madalyadır!
En az altın kadar değerli, saygıya ve alkışa layık bir madalya!..
Kullanıcı profilini gör http://www.manga.web.tr
TWEETY__SABRINKA

MesajKonu: Geri: Fenerbahçe, maNga ve Türkiye Gümüş de madalyadır!   Çarş. Eyl. 15, 2010 9:43 pm

Hepsini okumadim, Fenerbahçe, maNga ve Türkiye hepsi 2-ci oldu deye bi shey anladim!Smile
Kullanıcı profilini gör
yoNc@

MesajKonu: Geri: Fenerbahçe, maNga ve Türkiye Gümüş de madalyadır!   Perş. Eyl. 16, 2010 4:07 pm

Sabrinka__Rocker demiş ki:
Hepsini okumadim, Fenerbahçe, maNga ve Türkiye hepsi 2-ci oldu deye bi shey anladim!Smile

Valla ben daha öncede okumuştum bunu...
O zaman da anlamamıştım...
Very Happy Very Happy
TWEETY__SABRINKA

MesajKonu: Geri: Fenerbahçe, maNga ve Türkiye Gümüş de madalyadır!   Perş. Eyl. 16, 2010 6:16 pm

yoNc@ demiş ki:
Sabrinka__Rocker demiş ki:

Valla ben daha öncede okumuştum bunu...
O zaman da anlamamıştım...
Very Happy Very Happy

O zaman menim de anlamamam normal Very Happy
Kullanıcı profilini gör
yoNc@

MesajKonu: Geri: Fenerbahçe, maNga ve Türkiye Gümüş de madalyadır!   Perş. Eyl. 16, 2010 8:29 pm

O zaman menim de anlamamam normal Very Happy

Yani..Evet...
Sponsored content

MesajKonu: Geri: Fenerbahçe, maNga ve Türkiye Gümüş de madalyadır!   

Fenerbahçe, maNga ve Türkiye Gümüş de madalyadır!
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Samantha Fox Haber Arşivi